Międzynarodowy blamaż Sikorskiego

Rozmowa Kanclerz Niemiec Merkel z Prezydentem Białorusi Łukaszenką zbulwersowała między innymi byłego ministra od spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Upust swojej frustracji dał Mister Twister w wywiadzie dla CNN. Blamaż na całej linii.

Nie ulega wątpliwości, że zbieżność rozmowy Merkel z Łukaszenką, z równoległą rozmową Prezydenta Francji z Prezydentem Putinem nie jest przypadkowa. Przywódcy dwóch państwa, na których obecnie wspiera się cała Unia Europejska postanowili wziąć sprawę obrony granic Unii w swoje ręce. Nie mieli innego wyjścia. Cała Europa widzi niezrozumiałe zupełnie zachowanie się polskiego rządu w tej sprawie. Utworzenie z przygranicza osobliwego obszaru sanitarnego wolnego od wszystkich, którzy mogliby patrzeć władzy na ręce, zmonopolizowanie przez rząd przekazu o sytuacji, uporczywa odmowa uruchomienia pomocy humanitarnej, odrzucanie oferty pomocy ze strony państw – członków Unii, ostentacyjne izolowanie unijnych, wyspecjalizowanych w rozwiązywaniu kwestii migracyjnych służb, jaką jest FRONTEX – te i wiele innych działań dają wystarczające podstawy do udowodnienia tezy, że rządowi polskiemu nie zależy na rozwiązaniu konfliktu, ale wręcz przeciwnie – na jego eskalacji. Widać jak na dłoni, że polski rząd kryzys nadgraniczny cynicznie wykorzystuje do rozgrywek wewnętrznych i do rozgrywek (pogrywania?) z Unią Europejską.

Rozmowy Merkel i Macrona z prezydentami Białorusi i Rosji wysoko ponad głowami Polaków, z ominięciem szerokim łukiem Warszawy świadczą nie tylko o ich odpowiedzialności za bezpieczeństwo Unii, ale również, niestety, o ich postrzeganiu Polski. I kto jak kto, ale Mister Twister – były minister od zagranicznych spraw powinni to dostrzegać. Niestety, tak jak wielu Polaków łyknął on jedyną słuszną prawdę rozpowszechnianą w kwestii konfliktu przez PiS. Łyknął, a może był jej współautorem?

Przy okazji pytanie w próżnię: jaka liczba widnieje na liczniku ofiar nadgranicznego dramatu?

Autor: Jacek Uczkiewicz

Szczegóły na FB: https://www.facebook.com/jacek.uczkiewicz/about?section=bio&pnref=about

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *